+ - =
Par Pulverkrāsošanu

Pulverkrāsošana  ir visjaunākā dažādu virsmu krāsošanas metode un to  izmanto visā pasaulē. Pirmo reizi to lietoja Austrālijā 1967. gadā. Pulverkrāsošana ir sausais virsmu apstrādes veids ar brīvi uzpūstu pulveri. Galvenā atšķirība starp ierasto šķidro krāsu un pulverkrāsu ir tāda, ka pulverkrāsai nav nepieciešams šķīdinātājs, lai uzturētu saistvielu un pildvielu daļas šķidras suspensijas formā. Pulverkrāsu parasti uzklāj elektrostatiski un pēc tam veic karsto žāvēšanu, lai veidotu noturīgu pārklājumu. Pulverim piemīt termoplastiskas īpašības.  Pulverkrāsošanu parasti izmanto metāla detaļu apstrādei, alumīnija štancēšanā un presēšanā, automobiļu un motociklu daļām u.c. priekšmetiem un materiāliem.


Polimēra pulverkrāsai ir daudz priekšrocību:
- Izcila kvalitāte
- Teicama aizsardzība pret koroziju un mazgāšanu jebkādos apstākļos
- Ārkārtīgi augsta pārklājuma izturība pie locīšanas, stiepšanas un sitieniem
- Ķīmiska izturība
- Ekspluatācijas temperatūra no - 60 līdz pat + 120 grādiem pēc Celsija


Pulverkrāsošana mūsdienās ir vadošais virsmas krāsošanas veids - pateicoties izcilajai krāsojuma noturībai, nekaitīgumam apkārtējai videi, pulverkrāsošana sevi pierādījusi kā ekonomiski visizdevīgāko metāla, plastmasas, stikla, atsevišķu koka izstrādājumu virsmu  apstrādes veidu. Šis virsmas apstrādes veids nodrošina rezultātu, kas atbilst visaugstākajām ražotāju un patērētāju prasībām, sniedzot nevainojama krāsojuma noturību un kvalitāti.
Parastajai krāsošanai ar šķidro krāsu ir būtiski trūkumi ietekmē uz vidi un veselību. Tāpēc šāda krāsošanas procesa regulēšanai tiek pieņemti attiecīgi normatīvie akti. Toties pulveri, pateicoties to sastāvam (99,98% cietās vielas), nav kaitīgi apkārtējai videi. Pulverkrāsošana ir visā pasaulē atzīts ekonomisks, videi nekaitīgs, ātrs un kvalitatīvs virsmas apstrādes veids.

 


E-mail Print PDF